Šumperský BluesAlive se světovým oceněním

04.12.2018

Erica Claptona určitě znáte. Je to jeden z nejznámějších představitelů blues. A znáte BluesAlive? Šumperský festival, který již neuvěřitelných 23 let pořádá bluesovou přehlídku oceňují nejen čeští milovníci tohoto hudebního stylu, letos jej ocenili i lidé z prestižní americké nadace Blues Foundation. Blues je základ mnoha jiných hudebních stylů jako je jazz, country, rock, rock and roll, hip hop a Šumperk se s touhle hudební akcí dostal mezi nejvýznamnější ve střední Evropě.
Vznikl v roce 1996 a postupně zvedá kvalitativní laťku výš a výš. Letošními hvězdami byly Joan Osborne, Ana Popovic či americký kytarista Joe Louis Walker. Ale za tu dobu se v Šumperku představilo mnoho hvězd česko-slovenské bluesové branže (např. Peter Lipa, bratři Tesaříkové, Tonya Graves aj.), ovšem lesk dodávaly a dodávají zahraniční hvězdy, sólisté i bandy (např. Kenny Brown, Southern Avenu nebo Joe Louis Walker aj.).
Cenu Keeping the Blues Alive Award převzali organizátoři šumperské sešn jako první český subjekt, to je bomba a celému týmu okolo Vladimíra Rybičky patří uznání, tohle je parádní kulturní zásek.

Foto (zdroj): archiv BluesAlive