Šumperský ambasador Ondřej Sokol

13.02.2019

Šumperk rozhodně má v republice mnoho neoficiálních vyslanců, kteří dělají svému rodnému městu čest. Jedním z nejoddanějších je herec, režisér, moderátor a překladatel Ondřej Sokol.
Vždy se hlásí ke svému šumperskému původu. Jeho láska nebyla zkalena ani vlnou poněkud úzkoprsé lokální kritiky, která se na něj přivalila po jeho režijním filmovém debutu snímkem Krásno, jež se odehrává právě na Šumpersku. Věříme, že s odstupem času už většina místních pochopila, jakou reklamou na Šumperk ve skutečnosti ten film byl.
Herecká hvězda Ondřeje vyletěla velmi rychle. Po herectví a režii vystudované na DAMU se tři roky promenádoval na prknech Městského divadla Mladá Boleslav, aby od roku 1999 doposud byl věrný pražskému Činohernímu klubu, kde aktuálně řediteluje! V jeho vitríně najdete řadu sošek, třeba Cenu Alfréda Radoka, Cenu Thálie, TýTý, Českého lva ... Nebudeme vás zkoušet z výčtu rolí, které v divadle, televizi či na plátně ztvárnil, řekneme jen to, že se divákům velmi líbil v trilogii Zahradnictví a v očích mnohých vyrostl díky improvizačnímu pořadu Partička. Odborná veřejnost si všímá jeho režijního talentu v divadle, mnozí z vás jste si nemohli nevšimnout také jeho moderátorských schopností - je profesionální, je vtipný, je pohotový, dobře se na něj kouká.
Populární rodák vám jistě udělá radost, když dost jasně připouští svůj budoucí návrat na Šumpersko. Náruživý sjezdař a běžkař má rád mnoho zdejších míst, samozřejmě Šumperk, lyžování pod Králickým Sněžníkem a na Červenohorském sedle, Hynčice, Malou Morávku, Kouty.
Bravo Ondřeji Sokole!

Foto (zdroj): Petr Mráček