Šumpersko součástí mobilní aplikace

27.08.2020

Kdo nepodniká v cestovním ruchu, muže být z množství turistů v Jeseníkách docela otrávený. Vždyť jo, na nejvyhlášenějších místech byly nárazově zástupy návštěvníků a bylo potřeba hodně trpělivosti, vystát frontu, popocházet v davu... Do jiného gardu uvažování se ale dostanete, pokud jste podnikatel, jehož tržby závisí právě na turismu. To za sebou máte hodně blbé jaro, vlažně rozjeté a teď dobré léto a na krku nejistý podzim. V tu chvíli koukáte po všem, co sem dostane více lidí.
Podle čísel Olomouckého kraje v červenci meziročně vzrostl počet turistů v Jeseníkách o 37 %. K jejich tolik skloňovanému lepšímu rozptýlení by mohla pomoci mobilní aplikace Mobilní turista sloužící k plánování výletů a tras po celé České republice. V tuto chvíli má přes 250 tisíc uživatelů a nabízí přes 4500 pěších i cyklotras, stovky tipů na cestovatelské zastávky a hromady anoncovaných kulturních či sportovních akcí.
K radosti snad většiny aktérů cestovního ruchu je v appce hojně zastoupeno i Jesenicko. Ať jste domorodec nebo přespolní, mohou vás zajímat doporučení, kam vyrazit. Jestli máme demonstrovat rozsah nabídky, pak návštěvníky Jeseníků nemine Bludov (např. rozhledna Brusná, Pradědovo dětské muzeum, Muzeum kočárků); Branná (Naučná stezka Pasák, Minipivovar Kolštejn); Hanušovice (Žlebské vodopády, Pivovarské muzeum, Relaxační centrum Andělka); Kouty nad Desnou (památník obětem hor, Bike park/Ski areál Kouty, expozice Koutecký les, Borový vodopád, Dlouhé stráně); Loštice (památník Adolfa Kašpara); Mohlenice (krytý plavecký bazén, Morava camp, dětské dopravní hřiště); Sobotín (Zámecký resort Sobotín); Staré Město pod Sněžníkem (pěchotní sruby a vojenské muzeum, Ski Kraličák); Štíty (Hradiště Šilperk); Šumperk (skála Kokeš, Čarovný les, Muzeum silnic, Vlastivědné muzeum Šumperk, skatepark Šumperk); Velké Losiny (Muzeum papíru, zámek Velké Losiny); Zábřeh (Muzeum Zábřeh, socha J.E.Welzla, zámek Skalička, Železniční skanzen, Levandulová kavárna).
Jestli jste fanoušek chytrých telefonů, stahujte na Google Play pro Android nebo v AppStoru pro iOS mobilní aplikaci Mobilní Turista.

Foto (zdroj): Mobilní Turista