Šumpersko, pojď pracovat, pojď podnikat

16.01.2019

Asi každý z nás v hlavě má představu o svém ideálním zaměstnání, práci snů, jak se říká. Škoda je, že takhle označit svůj aktuální job nemůže každý. Ještě větší škoda ale je, když se v životě alespoň jedenkrát nepokusíte živit tím, co vás skutečně baví a naplňuje.
Projekt financovaný skupinou 'Šumperský venkov', který sdružuje některé obce Šumperska, rozbíhá pod heslem "Máš na to!" podnikatelský akcelerátor. Ten nabídne patnácti účastníkům absolvovat soubor aktivit věrně simulujících reálné podnikání. Na začátku je samozřejmě podnikatelský plán, následuje testování jeho smysluplnosti a potenciálu být profitabilní. Aby do toho šli všichni na plno a se snahou uspět, získají na 6 měsíců mzdový příspěvek. To je solidní šance pomoci na svět vlastnímu podnikání.
Ženám ve věku 55 let a více jde naproti projekt Evropské unie, který je určen aktivním ženám aktuálně evidovaným na Úřadu práce. Formou poradenství, worskhopů a rekvalifikací ušitou na míru získají účastnice projektu 'Ženy 55+' nové dovednosti, sebevědomí a návod, jak si lépe vybrat zaměstnání, jež je bude naplňovat.
Oba projekty na Šumpersku realizuje BEC Družstvo, které má s podporou zaměstnanosti a rozjezdu podnikání bohaté zkušenosti. Tak se vy s nápady a vy s touhou po lepší práci ozvěte, možná to bude katapult k vaší vysněné kariéře.