Šumpersko - místo pro život

12.07.2019

Projekt Místo pro život vyhlásil výsledky celorepublikového srovnání krajů, kde ten náš Olomoucký skončil na 10. pozici. Žádná hitparáda, chtělo by se říci. A ač soutěže a průzkumy mohou pokulhávat svou vypovídací hodnotou, vždy je užitečné na ně alespoň mrknout. Tenhle žebříček hodnotí 54 kritérií, k nimž se vyjadřuje veřejnost formou ankety, odborné kolegium a přidávají se informace z nezávislých zdrojů. Ačkoli jde o krajská srovnání, my to vztahujeme na okres Šumperk.
Výsledky praví, že jen polovina lidí je spokojená s pracovními podmínkami. Tak po našich zaměstnavatelích budeme chtít, aby s tím něco udělali, že ano? Jistěže je to nejvíc o mzdách - každý si přeje větší výplatu, ale osladit nám to můžou i všelijaké benefity.
Dopravní infrastruktura vcelku je, tak ať se o ni kompetentní instituce starají co možná nejlíp.
Pak už převažují pozitiva, třikrát hurá! Zdravotnictví a sociální síť vidí Šumpersko jako solidní, hlídejme praktické a dětské lékaře, udržme si zubařskou síť a dobrou nemocnici.
Bojíte se tu? Průzkum totiž říká, že s bezpečnostní situací jsme OK. Proti tomu nemáme námitek. Tady je v noci svatý klid :-)
Snad souhlasíte i s tím, že životní prostředí je na Jesenicku nadprůměrné, čistý vzduch, hluboce zakořeněné třídění odpadů ... Jen neusněme na vavřínech a buďme ve střehu, ekologie si úplně netyká s ekonomickým rozvojem, o který v okrese musíme usilovat.
Tramtadadá - nejvíce kladných bodů získáváme za dostupnost školek a škol a množství dětských hřišť. Hrajme si s neustálým zvyšováním kvality vzdělávání, ať naše děti připravujeme opravdu na 21. století.
Jen pro vaši informaci, vyhrál Královehradecký kraj, tam jsou lidé nejspokojenější. Záleží na nás všech, jestli a jak moc se k vítězi přiblížíme. Tak nad tím vášnivě debatujte a naléhejte na ty, kteří se zlepšením výsledků mohou něco udělat a ještě lépe - začněte s tím u sebe, protože okres Šumperk JE skvělé místo pro život.