Šumpersko má želízka na Olympiádě dětí a mládeže

23.06.2019

Motivace dětí ke sportu je jedním z hlavních cílů projektu 'Olympiáda dětí a mládeže', kterou od roku 2003 pořádá Český olympijský výbor. Jednou za dva roky si to mezi sebou rozdají dětské reprezentace jednotlivých krajů, a právě dnes začíná letní olympiáda v Libereckém kraji.
I náš Olomoucký kraj vyslal svůj team, který na stadion přivede v roli vlajkonoše Tomáš Bank (tč. trenér Ester Ledecké). V reprezentačním oblečení se znakem Olomouckého kraje bude soutěžit 245 sportovců, okres Šumperk má dle dostupných informací 25 zástupců. Atletika: Iva Gieslová, Karolína Juránková, Tadeáš Küschner, Ayrton Lambertucci, Marie Škopová, Marie Štoplová, Anna Žouželková; triatlon: Adéla Anderlová, Monika Anderlová, Radim Harapát, Marcela Hloušková; orientační běh: Jan Paloncý a Patrik Štábl; basketbal: Lucie Friedlová, Petr Opluštil, Melánie Skálová, Štěpán Zatloukal; volejbal: Adéla Chládková, Marek Drásal, Monika Pospíšilová, Ondřej Šembera; gymnastika: Kateřina Friedlová, Klára Peterková, Jakub Švejkovský; plavání: Martin Vylíčil.
Nebudeme tvrdit, že podle nás jsou výsledky tím nejdůležitějším, i když sportovcům je soutěživost přirozená, prostě jdou po cenných kovech. Za nás je na projektu skvělá hlavně atmosféra. Naši reprezentanti si v malém měřítku vyzkouší skutečné Hry, naučí se respektu k soupeřům, poznají jiné sporty, prožijí pár zajímavých dnů od svých rodin ... Tak ať se jim daří!

Foto (zdroj): archiv Český olympijský výbor