Šumpersko má k Olomouci zase blíž

17.11.2020

Jasně, že to můžeme považovat za pouhé symbolické gesto, ale můžeme si to taky vyložit jako přímý důkaz toho, že okres Šumperk bude na Krajském úřadě v Olomouci vnímán zase o trochu silněji. Nově zvolený hejtman Josef Suchánek totiž v pátek 13. přijel na svoji první mimoolomouckou návštěvu právě do Šumperka.
Tady se potkal s vedením města v čele se starostou Tomášem Spurným, mluvili tak nějak o všem, co Šumperk trápí a může mu s tím pomoci Kraj. O sociální problematice, školství, smart projektech a zcela logicky taky o dopadech koronakrize.
Šéf hejtmanství deklaroval, že na jeho úřadě zřídí jakousi "bruselskou linku", která bude chudšímu Šumpersku asistovat při čerpáním evropských dotací, s jejichž pomocí půjde hýbat s kvalitou života v regionu.
No, a protože by v Šumperku měla vzniknout regionální kancelář krajských zastupitelů, mělo by se tím tohle město Olomouckému kraji zase o něco přiblížit.
Připomínáme, že na Šumpersku je už aktivní Inovační centrum Olomouckého kraje, jedna z institucí zřizovaná Krajem a Univerzitou Palackého.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj