Šumperské sady budou hezčí

11.07.2019

Šumperk je krásné město, to se ví, ale taky se ví, že na jeho dalším zkrášlování a vylepšování se musí neustále pracovat. Aby si status dobré adresy udržel. Pravidelní čtenáři positivSU nemůžou nevědět, že současné vedení města na rozvoji města dělá - plavecký bazén, autobusové nádraží, pozemky na rodinné domy ...
Nově se zastupitelé zabývají potřebnou revitalizací hlavního městského parku - Sadů 1. máje. Ty jsou nedílnou součástí centra a upřímně řečeno teď nejsou úplně dobrou vizitkou. Poslední větší úpravy park zažil v roce 1993, kdy se zde dosazovala zeleň. Od té doby jde pouze o údržbu a kosmetická vylepšování.
Teď se začíná plánovat rozsáhlejší zásah do klíčového parku - propojky mezi Domem kultury, Vlastivědným muzeem a Vilou Doris. Již v běhu je projekt na opravu amfiteátru letního divadla, radní chtějí dát dohromady modernizaci parku a zanést ji do plánu investic na příští rok dva.
Kromě samotných obyvatel Šumperku jde o místo hojně navštěvované turisty, bude fajn, když se park dostane do lepší kondice. V kombinaci s novým autobusovým nádražím to pak bude pěkný kus Šumperka.

Foto (zdroj): archiv města Šumperk