Šumperská střední škola vychovává řemeslníky

06.10.2020

Dneska je snad každému jasné, že šikovný řemeslník o práci nebude mít nikdy nouzi. Přesto jich spíše ubývá. Mladým se živit rukama příliš nechce, holt, truhlář, zedník, instalatér pro ně nejsou dostatečně 'cool'. Složitá věc, oni ti mladí prostě vidí, že fajn peníze se dají vydělávat i jinak. Pravda, zase se to povede hlavně těm nadprůměrným. OK, pokud chceme mít za pár let opraváře, mechaniky a zlaté české ručičky, nesmíme na propagaci řemesel rezignovat.
Ví to také šumperská Střední škola železniční, technická a služeb (SŠŽTS), která už mnoho let je právě tou institucí, která pro okres Šumperk přísun nových řemeslníků zajišťuje. Už pět let se o to mj. snaží prostřednictvím velmi interaktivní prezentace na Dni řemesel. Letos proběhl v polovině září a Točák v Šumperku se zaplnil zvědavými dětmi a ještě zvědavějšími rodiči. Na jednom místě se všem zájemcům představily všechny klíčové obory školy, jako jsou elektrikář, svářeč, instalatér, truhlář, kadeřnice...
Umíme si představit, že pro takové osmáky a deváťáky šlo o vysoce přínosnou akci, a že nabyté informace vezmou v potaz při vyplňování přihlášek. Pro jejich rozhodování je taky důležité, že SŠŽTS spolupracuje s mnoha významnými zaměstnavateli na Šumpersku, po škole tedy mohou zamířit k nim, pokud si třeba na osamostatnění nebudou troufat. Inu, jak říká motto akce "Nauč se řemeslo, porvou se o tebe".

Foto (zdroj): Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk