Šumperská nosítka Eli hand made

20.08.2020

Tohle jsou ty nejšťastnější podnikatelky, které k postavení se na vlastní nohy ponoukne jejich vlastní dítě. Třeba jako to bylo u Elišky Matějčkové, jejíž byznysový příběh se začal psát v roce 2013. No, byznysový, to až následující rok, prostě její příběh nastartovalo první těhotenství, během něhož Eliška začala řešit, jaké nosítko si pořídit na nošení mimina. Na trhu nenašla nic vyhovujícího, tak sedla za šicí stroj... a ušila první výrobek značky Eli hand made. Pak ušila druhé nosítko, to třetí už prodala, prodala čtvrté, páté... a podnikání bylo na světě.
Cesta samozřejmě klikatá, i na obyčejném nosítku potkáte technické překážky, vývojové slepé uličky, testování materiálů a tak, jenže když na to nejste úplně sama, neboť rozšiřující se nabídku a rostoucí poptávku vykrýváte angažováním dalších švadlenek, ono se to sune dopředu.
Tak dopředu, že v Eli hand made dneska nosítka šijí na míru, mají svůj zavedený e-shop a v Šumperku na Radniční ulici dokonce vlastní obchod! A s časem a s úspěchem přišlo logické rozšíření portfolia výrobků, kromě nosítek šijí látkové pleny, barefoot balerínky, batohy a kabelky, a taky nějaké oblečení. Velmi roztomilé je, že tahle mladá 'one woman show' značka je uvědomělá, neboť část produktů už jede v módu upcyklace, kdy je materiál na šití nosítek či tašek získáván třeba nákupem staršího oblečení v second handech.
Tomuhle podnikání nemůžete nic vytknout, je tam vášeň, je tam přidaná hodnota i společenský dopad. V positivSU naplno fandíme lidem, jako je Eliška.