Šumperk rozšířil komunikaci s občany

07.04.2020

Na jednu stranu je dnes díky internetu a sociálním sítím velmi jednoduché vyrábět jakékoli informace. O dost těžší už ale je, dostávat tyhle zprávy k těm, jimž jsou určeny. Takže když starostujete městu, máte před sebou docela výzvu, jak oslovit všechny občany od dětí po seniory. Máte zapnout rozhlas, napsat to do zpravodaje, rozeslat maily, nalepit plakát, vydat tiskovou zprávu...?
Vedení Šumperku, motivované snahou rychle informovat o koronavirových opatřeních, spustilo nový komunikační nástroj směrem k řekněme průměrným uživatelům chytrých telefonů - aplikaci Mobilní rozhlas. Po jednoduché registraci https://muj.mobilnirozhlas.cz/register si uživatel sám vybere, jaký tip informací bude od města dostávat. Namátkou může chtít sledovat krizové zpravodajství, taky novinky, události v kultuře či sportu, odstávky a poruchy, informace z úřadu... Díky téhle mobilní aplikaci už lidé nemusí sledovat další komunikační kanály Šumperku a zabývat se zpravodajstvím ze svého města se budou jen tehdy, kdy oni budou chtít a kde budou chtít. Tohle je snad cesta, jak dostat život ve městě pod kůži i mladší generaci, která si holt na tištěný formát nepotrpí a web už je pro ni taky skoro "mrtvý" ;-)
I když to tak nevypadá, Mobilní rozhlas je oboustranný komunikátor, uživatelé - adresáti, jež město kontaktuje formou mailů nebo SMSek, mohou zasílat zpětnou vazbu.