Šumperk rozbíhá největší investici

13.06.2019

Šumperk rázně vykročil k tomu, aby se stal živou bránou Jeseníků i pokud jde o cestování autobusem a vlakem. Dost možná se z aut opravdu přestěhujeme do hromadné dopravy a Šumperk na to bude mít nový dopravní uzel, který více propojí autobusové a vlakové nádraží. Město se tak na změnu cestovních návyků připravuje, chce být atraktivní pro turisty přijíždějící do Jeseníků, chce být komfortní pro lidi žijící v Šumperku a jeho okolí.
Celé je to veliké, chystalo se to mnoho let, teď se vše začíná dávat do pohybu. Projekt, který bude stát na 155 milionů Kč bude zahrnovat totální rekonstrukci autobusového nádraží a nově i využití prostor před vlakovým nádražím. Nejméně 55 milionů korun půjde z evropské dotace.
V tom všem je nepodstatným detailem fakt, že po dobu realizace stavby to bude v jejím okolí dopravně skřípat, tak buďte prosím trpěliví a těšte se na to, až to bude hotové. Protože pak na novém přestupním terminále určitě zaparkujete (právě přednádraží se stane novým místem pro parking aut, autobusů, ale i jízdních kol - počítá se s parkovacím domem pro asi 118 bicyklů). Taky se dostanete suchou nohou z nástupiště do autobusu.
Bude to hezké, bude to důstojné a bude to funkční, možná i vás to bude motivovat v tom, využít čas od času jiný dopravní prostředek než osobní automobil.