Šumperk potřebuje na hudbu Trochu klidu

26.04.2019

Šumperáci, k hokeji si připište i hudbu, že tady umíme. Tentokrát to tvrdíme na základě dosavadních úspěchů šumperské pop-rockové kapely Trocha klidu, která na sebe naposledy upozornila 13. dubna při přebírání Ceny města Šumperka za rok 2018, ale jinak nám dělá radost déle a často.
Nebo jinak, na to, že se kluci dali dohromady teprve v roce 2014, mají za sebou těch zásahů hodně. Většina kapel toho nedosáhne za celou dobu svojí existence.
Skupina Trocha klidu (Dan Holý, Michal Juřička, Matěj Korger a Alois Pospíšil) byla například v roce 2015 předkapelou Chinaski, v roce 2017 už jeli vlastní turné s UDG, no a teď už z nich padají singly, klipy, účasti na festivalech ... Podle nás mají borci hodně slušně nakročeno. Že to mají dobrý u mladého publika, potvrdilo třeba jejich vítězství v nominačním večeru o kapelu Brněnského Majálesu 2019. Jejich koncertní kalendář se fakt plní, mimo jiné dostali pozvánku na červencový Rock for People, což jim teda rozbušilo srdce.
Budeme sledovat, jak se téhle studentské kapele bude dařit, positivSU je za pár let tipuje hodně vysoko v rámci české hudební scény.
Aktuální videoklip se natáčel v Pikole! ;-)

Foto (zdroj): archiv kapely Trocha klidu