Šumperk porazil Spartu

16.06.2020

Olalá, svět se zbláznil, budeme říkat, pokud se za nějakých pět deset let neobjeví ve fotbalové reprezentaci nějaký odchovanec FK Šumperk. Proč? Protože o víkendu třináctiletí kluci porazili stejně starý výběr slovutné železné Sparty Praha (2:1). No, kdoví, jestli je ještě železná ;-) Ale o tomhle skalpu budou jednou šumperské kopačky vyprávět i svým vnoučatům.
Jak jsme vás informovali, o víkendu na šumperském Tyršově stadionu proběhl finálový turnaj Ondrášovka Cup kategorie U13. Do našeho města zavítala ligová mužstva, takže Sigma, Baník, Zbrojovka, Bohemka... a naši kluci. V sobotní základní skupině všechno vyhráli, včetně utkání roku proti Spartě, klopítnutí přišla až ve finálové skupině s Ostravou a Pardubicemi. Jenže ono je z toho skvělé druhé místo, za pět výher a dvě porážky si naši mladí fotbalisti na krk pověsili stříbrné medaile. Jinými slovy, mezi 24 top týmy ČR se FK Šumperk stal pro rok 2020 druhým nejlepším týmem v zemi, v kategorii U13!
A atmosféra, jakou na stadionu vytvořila euforie z výsledků domácího týmu, byla úžasná!

Foto (zdroj): archiv Ondrášovka CUP