Šumperk pokryl internet zdarma

21.08.2019

Stát zatím jen mluvící o digitálním Česku a aukci na 4. operátora, kdy stávající tři drží ceny za data nesmyslně vysoko, řeči o spuštění sítě 5G... a proti tomu nezadržitelný rozvoj informačních a komunikačních technologií, boom internetu věcí... i tohle jsou paradoxy v ČR.
Když vám teď povíme, že vedení Šumperka ve spolupráci s místním poskytovatelem internetu, společností Select System, pokryje vzduchem šířeným internetem zdarma několik míst ve městě, nebude řeč přímo o revoluci, ale rozhodně o hodně pozitivním signálu města jeho občanům a návštěvníkům, že vnímá realitu 21. století a možná je to i silný vzkaz státu, že si jako asi budeme muset poradit sami. Tahle veřejná síť '*CITY-FREE*' nabídne uživatelům zdarma hodinu internetu denně, ale o tom to není, digitální nomádi pracují z kaváren, běžní zaměstnanci surfují v dílnách a kancelářích :-) ale je to více o symbolickém gestu typu "Hej lidi, Šumperk chce být smart a trendy, pojďte si život v něm užít.".
Městskou wi-fi je v tuto chvíli pokryto 7 frekventovaných míst - Sady 1. máje, Pavlínin dvůr, okolí divadla, knihovny a kina Oko, na náměstí Míru, na Točáku a na Hlavní třídě, provozní náklady jdou za Select System, takže v podání místostarosty Jakuba Jirgla a vedení radnice dobrá práce.