Šumperk podpoří neziskovkám akce i celoroční aktivity

20.01.2021

Ať se o neziskovém sektoru říká cokoli, třeba když si jej berou do úst vrcholní politici, nevěřte jim všechno. Primárním a nutno říci, že funkčním posláním neziskovek je pomáhat ve společnosti. Různě. V kultuře, v sociální sféře, v oblasti sportu, ve vzdělávání či zdravotnictví...

Chytrá města dobré neziskovky všemožně podporují. Mohou tak, že jejich služby ve městě propagují, že jejich služeb sami využívají nebo je finančně podporují.

Šumperská radnice zařadila dotace neziskovému sektoru do rozpočtu i pro rok 2021, a právě teď je vyhlašuje. Zpozornět a zcela po právu se o podporu přihlásit, mohou pořadatelé jednorázových i opakujících se neziskových akcí, včetně těch vícedenních.

Jestli jste subjekt provozující nějakou neziskovou činnost s dětmi nebo v sociálně-zdravotní oblasti, taky na radnici pošlete žádost o dotaci.

A sportovci, co závodíte nějak na výkon, o diplomy a stupně vítězů, taky máte svaté právo chtít podporu od města, když ho tak příkladně reprezentujete ;-)

Kdo z vás do výše popsaného spadáte, hlaste se a netrapte se tím, že ve společnosti panuje o slově 'nezisková organizace' poněkud nepřesné mínění, že neziskovka znamená "bez peněz". Naopak, pokud děláte dobrou věc, tahejte k sobě peníze zleva zprava, vždyť je to na smysluplnou věc.

#sumperk #neziskovysektor #neziskovky #neziskovkysumperk #podpora #dotacesumperk #neziskovaspolecnost #rozpocetsumperk

Foto (zdroj): Facebook město Šumperk