Šumperk otevře první cyklo traily

23.04.2019

Dá se očekávat, že sportovní cyklistika půjde na Šumpersku nahoru. Možná už jste zaregistrovali, že v příměstském lese mezi bývalou Sanatorkou a Tulinkou vznikly první cyklistické traily v Šumperku. My předpokládáme, že místo bude velikým lákadlem pro rodiče s dětmi, pro něž jsou tři vybudované lajny převážně určeny. Na nich budou moci pilovat techniku a získávat sebevědomí, aby se na horském kole cítili bezpečnější, aby je ježdění více bavilo. Slibujeme si od toho velký zájem dětí, cyklistické oddíly by měly zbystřit a vyhlížet talenty.
Za stavbou, která přišla na 1,1 milionů korun, z čehož Olomoucký kraj přispěl 50 %, stojí šumperský rodák Ondra Hoigr. Ten má zkušenosti se stavbou mnohem větších trailů (např. nám dobře známé Rychlebské stezky).
Cyklotratě Tulinka malým i velkým bikerům nabídnou 4 lajny, z čehož zelená je stoupací (600 metrů), zbylé tři (modrá 370 m, červená 230 m, černá 250 m) nabídnou technicky různě náročný sjezd přes klopenky, hupy a vlny.
Přičteme-li k tomu plány Sdružení cestovního ruchu - Jeseníky, že by na šumperskou stranu rozšířilo projekt YEScyklo, může to horskou cyklistiku na Šumpersku zase posunout.
Slavnostního otevření se cyklo areál dočká v úterý 30.4. od 16 hod., tak vezměte děti a kola a přijďte si to vyzkoušet.