Šumperk moderně a digitálně proti povodním

31.07.2019

Sice se teď o vodě mluví hlavně v souvislosti s jejím nedostatkem, nicméně každý rok se na několika místech České republiky objevují povodně či záplavy. A vlastně nárazové deště na vyprahlou půdu jsou právě ty nejnebezpečnější, náš region je přesně v tomhle stavu.
Radnice Šumperka nečeká, až přibude na seznam vodou "napadených" míst a za použití moderních technologií přistoupilo k aktualizaci povodňového plánu města. Ne, že by plán zabránil vodě, ale rozhodně pomůže minimalizovat škody a zvýší ochranu zdraví a životů občanů Šumperska.
V rámci aktualizovaného digitálního povodňového plánu najdou občané na jednom místě všechny důležité informace. Od meteorologické situace a stavu hladin toků, přes výstupy ze srážkoměrů a hladinoměrů, až po kontakty na krizové štáby a tísňové linky. Nechybí třeba seznam evakuačních míst a další důležité informace, které se vám můžou hodit, když vám voda "klepe na dveře".
Víte, jak to je, štěstí přeje připravenému a s vodou to fakt není legrace, ať je jí málo nebo hodně. Chválíme vedení města za zodpovědný přístup a Šumperanům přejeme jenom tolik vody, kolik poberou koryta potoků a řek.