Šumperk má už v lednu akci roku - nový autobusák

16.01.2021

Už asi úplně všechno bylo řečeno o novém autobusovém nádraží, které tento týden otevřelo město Šumperk. Dost významná investice rezonovala, a ještě bude rezonovat celým městem, názory na vzhled, funkčnost a koneckonců i cenu se budou různit. Naštěstí v čase zůstane to hlavní - reprezentativní prostory, které upoutají pozornost každého návštěvníka města přijíždějícího do něj autobusem, a zároveň naplní pýchou snad každého Šumperana vracejícího se do svého města.

Myslíme, že na projektu za 169 milionů korun bylo odpracováno hodně dobrého, což Šumperku vyneslo architektonicky zdařilou a chytrou stavbu, v níž jsou použity moderní technologie například pro zavlažování zeleně, ochlazování nástupišť, celé nádraží je pokryto wi-fi signálem... Určitým eko bonusem jsou zelené střechy. Je to cool a je to funkční.

Přičtěme k celé akci i nové parkoviště pro 130 aut, cyklověž pro 118 bicyklů a rázem v z lokality dostáváme opravdový dopravní uzel hodný sebevědomého okresního města připravujícího se na rostoucí význam železniční a autobusovém dopravy.

#sumperk #mestosumperk #nadrazisumperk #autobusovenadrazi #autobusaksumperk #prijeddosumperka #investicemesta #modernisumperk #mestosnu #mistoprozivot

Foto (zdroj): Facebook města Šumperk

Jsme pro bezbřehé povzbuzování Šumperska v jeho snažení stát se lepším místem pro život, ale nezaškodí si občas obstarat zpětnou vazbu od někoho nezaujatého, kdo tady nežije, nevydělává, neutrácí, nezaměstnává a tak.

Už nějakou dobu na positivSU tvrdíme, že současná míra třídění odpadu přestává stačit. Domácnosti, firmy i státní instituce čeká hodně práce, abychom společně dokázali snižovat vůbec množství vyprodukovaného odpadu a z toho, co nakonec naházíme do popelnic, aby na skládce skončilo co nejméně. Protože i to nejméně je zatím hodně.

Naštěstí nemůžeme/nechceme všichni bydlet ve městech, pro mnoho z nás je život na vesnici lepší variantou. Ostatně v okrese Šumperk je to vlastně velmi častý způsob života.

Vedle hospody druhý symbol, že obec není pouze nocležnou pro lidi dojíždějící za prací do města. Aspoň malá prodejna potravin je pro domorodce samozřejmě potřebou, a taky důkazem, že jejich vesnice žije.