Šumperk má svůj cowork

10.11.2020

Když jsou na svých místech osvícení lidé, dějí se dobré věci. Díky Střední škole železniční, technické a služeb se Šumperk zase o kousek přiblížil svým zázemím velkému městu.
Střední škola v podkroví svojí budovy 'na Zámečku' v Bulharské ulici vybudovala prostor určený začínajícím podnikatelům, ideálně hlavně z řad studentů, jejichž byznys jim ještě nepřináší takové tržby, aby si mohli zaplatit vlastní kancelář. Mluvíme o tzv. sdílené kanceláři, též coworku, což je dnes už běžná služba pro startupy či lidi pracující z domova ve větších městech. Sdílená kancelář je místo, kde uživatelé zpravidla najdou pracovní místo s internetem, někdy třeba kávou a zasedačkou, a kde hlavně najdou klid k rozvíjení svého podnikatelského záměru.
Myslíme, že škola, na které se vzdělává skoro 700 mladých lidí, je ideálním podhoubím pro kreativitu, nápady a odvahu, přítomnost coworku by tomu mohla napomoci.
Přejeme si, aby školní sdílená kancelář plnila funkci mladého inovativního centra Šumperku, odkud vzejdou budoucí podnikatelé.