Šumperk má další rozvojový projekt

07.07.2019

Pokud věříte v to, že vaše město je skvělé, má potenciál růst a rozvíjet se, no a hlavně jste-li jeho městským zastupitelem, nutně se musíte zabývat tím, jak to město zkvalitnit, aby byly ty ambice naplněny.
O přeměně zahrádkářské osady 'U Sanatoria' už víte, teď se rýsuje další stavební projekt, který bude řešit hned dva problémy prakticky každého většího města - kapacitu parkovacích míst a nabídku nájemního bydlení. Poté, co město od Lesů ČR odkoupilo pozemek po bývalé továrně Hedva, se městské zastupitelstvo baví o využití parcely dvěma způsoby. Prvním je přeměna části prostoru na parkoviště, kterých jak se říká v centru není nikdo dost, druhá část pozemku by měla být ve spolupráci s developerem využita k výstavbě bytů. Těch také ve městě, které se má chuť rozrůstat, musí být dostatek. Jak sdělil starosta města pan Tomáš Spurný, detailnější představa bude známa zřejmě na podzim tohoto roku.
Tleskáme městu, který je směrem ke správným a potřebným investicím zdravě odvážné, kéž to přispěje ke zmírnění odlivu mladých lidí.

Foto (zdroj): Mapy.cz