Šumperk je městem pro byznys

26.08.2020

My v positivSU si myslíme, že kondici regionální ekonomiky určuje hlavně soukromý sektor, ale taky víme, že dost pro podnikatelské prostředí může dělat samospráva. Pro ni je určen srovnávací průzkum a následný žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy.
Přinášíme vám výsledky Olomouckého kraje, v nich nám velikou radost udělal Šumperk, který obsadil úžasnou druhou příčku (za Prostějovem, před Hranicemi). Při detailním pohledu na příčiny úspěchu vidíme, že Šumperku na bednu pomohla vysoká úroveň elektronizace komunikace úřadu, který navíc nabízí jedny z nejširších úředních hodin. Kladně lze hodnotit relativně vysoký počet právnických (tedy podnikajících) osob a plusové body městu přinesly i nadprůměrné platy (ve firmách, ne na úřadě ;-) Ve výzkumu rezonovala rovněž nízká daň z nemovitosti.
Kvalita života je to, oč tu běží a zcela evidentně se na ní podílí město, podnikatelé, neziskové společnosti, spolky..., vlastně každý jeden Šumperan.
Radnice, blahopřejeme.

Foto (zdroj): Město pro byznys