Šumperk, Branná, Velké Losiny, Bludov mají šikovné obyvatele

27.09.2021

Už nějakou dobu na positivSU tvrdíme, že současná míra třídění odpadu přestává stačit. Domácnosti, firmy i státní instituce čeká hodně práce, abychom společně dokázali snižovat vůbec množství vyprodukovaného odpadu a z toho, co nakonec naházíme do popelnic, aby na skládce skončilo co nejméně. Protože i to nejméně je zatím hodně.

Do doby, než se to naučíme anebo nás k tomu dotlačí legislativa, se můžeme zkoušet motivovat každoročním udílením Křišťálových popelnic, jejichž vyhlašování dává signál, ve které vísce, městečku či metropoli třídí občané nejvíc.

Přinášíme výsledky za Olomoucký kraj, mezi 399 obcemi a městy pronikli do TOP 5 i zástupci Šumperska :-) Měří se množství vytříděných odpadů na obyvatele, plus počet tříděných komodit na území každé jedné obce a hodnocena byla třeba i hustota sběrné sítě.

Pořádající EKO-KOM otevřel obálky a z nich jsme se dověděli, že v kategorii obcí do 500 obyvatel skončila Branná na pěkném čtvrtém místě, že v kategorii města 2 001 - 15 000 obyvatel obsadily Velké Losiny čtvrtou a Bludov pátou příčku., a že v kategorii města nad 15 000 obyvatel získal Šumperk super skvělé stříbro.

Všichni lidé z oceněných obcí/měst zasluhují pochvalu, vám všem, co chodíte do barevných popelnic dáváme palec nahoru, jen přátelé, potřebujeme přidat.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj