Studujte v Šumperku, má to budoucnost

26.11.2019

Název téhle střední školy je sice dlouhý, ale jak jinak vystihnout všechno to, co Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk nabízí? Podle jedné statistiky až 40 % studentů učebních a maturitních oborů v posledním ročníku studia hlásí, že si zvolili špatný obor/studijní směr. To je vysoké číslo, nemyslíte?
I proto považujeme za velmi užitečné, když se střední školy prezentují, pořádají dny otevřených dveří, jezdí po základních školách, no zkrátka se přibližují osmákům a deváťákům. Tenhle čtvrtek 28. listopadu tak učiní právě výše zmíněná škola a akce to bude zajímavá. V rámci dne otevřených dveří se zpřístupní žákům posledních ročníků základních škol, jejich rodičům a kariérovým poradcům. Tam budou moci nahlédnout pod pokličku jednotlivých oborů - zdejší studenti je odprezentují zejména svými výrobky, dovědět se půjde mnoho o všech učebních oborech (např. elektrikář, instalatér, obráběč kovů, tesař, truhlář...) a samozřejmě i o čtyřletých maturitních oborech (např. obchodník, obsluha CNC, nábytkář...).
Aby byl obrázek o potenciálu téhle školy, respektive jejích oborech představitelný i v praxi, budou mít na souběžně probíhající akci Dni zaměstnavatelů svoje stánky i místní firmy, kam také absolventi školy směřují. Těšit se můžete na užitečné informace od společností jako Dormer Pramet, Škoda Transportation, Miele aj.
Kdo máte doma deváťáka, určitě návštěvu akce zvažte, pro vašeho teenagera to bude užitečné.

Foto (zdroj): archiv SŠ železniční, technická a služeb Šumperk