Studenti středních škol na Šumpersku, začněte podnikat

27.09.2020

To až v dospělosti, až máte vlastní rodinu, tlaky v práci, složenky na krku, furt málo času..., no prostě kupu starostí, pochopíte, o kolik jednodušší život to byl ve škole. A 100% jste si to tehdy nemysleli ;-)
Taky nám to docvaklo až později a asi i proto teď povzbuzujeme mladé lidi bez závazků, aby to pohodlné období co nejvíce využili, aby maximum času investovali do sebe, svojí budoucnosti. Máme tu konkrétní pobídku pro středoškoláky studující na školách v Šumperku, Zábřeze a Mohelnici. Mládeži, stačí tak hrozně málo, abyste teď využili příležitost absolvovat tříměsíční kurz podnikání, který vám ušetří hodně času a peněz, pokud sběr těchto zkušeností necháte až na dospělost, až budete živit rodinu.
Platforma Soutěž & Podnikej po vás chce jen 1200 znaků o vašem nápadu, inovaci čehokoli, z čeho by se mohl stát skutečný byznys. Když vás vyberou do krajského kola, dostanete bezprecedentní servis, který váš nápad možná vystřelí na měsíc, protože budete mít vlastního mentora, 2x se potkáte s ostatními soutěžícími a na konci budete mít regulérní podnikatelský plán. Vidíte díru na trhu? Víte o něčem, co jde zlepšit? Máte námět, s čím podnikat? Sedněte k počítači a pište www.soutezapodnikej.cz, hoří to (uzávěrka 2.října!). Klidně do toho zatáhněte kámoše.
Jen pro vaši informaci, soutěží si prošla třeba Eva Drtilová ze Zvole (na positivSU jsme o ní psali 13.1.2020), která do toho šla s nápadem na přírodní brčka ze slámy a dneska je normálně prodává do kaváren a barů.
Ono to zní strašně kýčovitě, ale tohle je fakt: začít podnikat už nebude nikdy tak snadné, jako se Soutěž & Podnikej. Rodiče, jestli to vaši středoškoláci nevidí, pošťouchněte je trochu vy, to oni drží klíč k lepšímu Šumpersku.
Inovační centrum Olomouckého kraje je toho partnerem, ozvěte se, kdo budete chtít poradit s přihláškou ;-) (positivsu@positivsu.cz).

Foto (zdroj): Soutěž & Podnikej