Studenti okresu Šumperk, chtějte do zahraničí a nechte si za to zaplatit

Bereme úplně všechno, každou pomoc, každou podporu, každý příspěvek, bereme vše, co tahle společnost investuje do dětí. To oni, jejich vzdělanost, zkušenosti a světonázor povedou Česko, a taky Šumpersko, za pár let vpřed.

Studenti, i když je to teď složitější, zkuste najít studijní programy, která vás dostanou do zahraničí a jestli najdete, vyrazte, ale ještě před tím si to nechte aspoň částečně zaplatit od Olomouckého kraje. Ten má v rozpočtu nějakých 500 tisíc korun určených na přesně tohle - přispět zdejším studentům středních, vyšších odborných i vysokých škol na studijní pobyty v cizině. Ta investice může být pro vás i pro kraj tím nejlepším, co se vám na škole stane. Hejtmanství přispěje až třemi tisíci měsíčně, a i když v zahraničí vydáte asi více, není ten příspěvek k zahození.

Jen na to nemáte moc času, uzávěrka žádostí je do pátku 22. ledna, tak skočte na internet, najděte si školu a vyplňujte žádost. Kompletní informace k dotaci najdete na webu níže.

#erasmus #studujvzahranici #studijnicesta #penizeprostudenty #podporastudentu #olomouckykraj #olkraj

Konkrétně teď se na školách bohužel nic neděje, ale když v nich jsou žáci, ve většině těch z okresu Šumperk lze zaregistrovat nápadnou vstřícnost vůči ekologické výchově dětí, protože to jejich zodpovědnost ovlivní, jak čistou Zemi tady budeme mít za 10 20 let.

Budeme upřímní, okres Šumperk si každoročně připisuje úbytek, pokud jde o celkový počet obyvatel, ale my jsme positivSU, my se snažíme hledat i pozitiva, ve všem vidět příležitost. Vidíme ji i teď.

Ptačí hodinka je krásný projekt, který se třetí rok po sobě zajímá o počty ptáků navštěvujících v zimních měsících krmítka s potravou. I letos byla nejčastějším návštěvníkem sýkora koňadra - v měřeném období se objevila u 85 % krmítek. Cíl pořádající České společnosti ornitologické je jasný, zmapovat, jaké druhy ptáků se v Česku vyskytují a...

Tak jo, dneska vás ponoukneme k diskuzi, a to přímo nad návrhem (možná) nového loga Jeseníků. Jak jsme vás již informovali, Euroregion Praděd a Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu, kteří mají za úkol sjednotit marketingovou komunikaci krajů moravskoslezského a olomouckého, pokud jde o naše hory - Jeseníky, vypsali veřejnou soutěž o nové logo....

Svět se sune k zelenější ekonomice, tlak na vlády, aby odstavovaly tepelné elektrárny, se bude už jenom zvyšovat, nepochybně se tento trend začne propisovat i do regionů.