Studenti mohelnické SPŠ na soutěži

23.01.2020

Doufáme, že se shodneme na tom, že kvalita školství je jednou z nejdůležitějších věcí pro naši budoucnost. Vidíte to podobně? Ano, teď jsou trochu více vidět střední školy, protože právě v těchto dnech deváťáci na základních školách vyplňují přihlášky na SŠ.
A tak si logicky více všímáme zajímavých aktivit, jichž se školy - jejich studenti účastní. Tak se nám třeba líbí zapojení Střední průmyslové školy elektrotechnické a Obchodní akademie Mohelnice, jejíž třeťáci se účastní projektové soutěže 'Noark plní sny', za níž stojí právě společnost NOARK Electric. To je světová firma zabývající se vývojem a výrobou elektrotechnických přístrojů a komponentů, s nimiž se pak absolventi mohelnické elektrotechniky budou potkávat i v praxi. Motivací firmy je zvýšit zájem mladé generace o studium elektrotechniky, což konkrétně pro Mohelnicko je velmi důležitý obor. Úkolem bylo vytvořit libovolnou funkční elektrotechnickou aplikaci. Studenti z Mohelnice za pomoci stavebnice Merkur sestavili elektrický dopravník a výtah, jak si můžete prohlédnou na videu. Soutěž nabízející pro školní týmy zajímavé ceny (tou hlavní je 100 tis. korun na libovolné vybavení třídy), právě běží, pro dobré umístění stačí uspět v hlasování, jehož se tlačítkem 'Hlasuj' pod videem můžete zúčastnit.
Kdo jste z praxe, kdo už se živíte rukama či hlavou, možná nám dáte za pravdu, že takové praktické aktivity jsou pro děti x násobně přínosnější než vysedávání v lavicích.

Foto (zdroj): archiv NOARK Electric