Štědré Šumpersko

30.01.2019

I nejbohatší okres, jako že Šumperk jím není, potřebuje s mnoha věcmi pomoc svých spoluobčanů. V některých oblastech, zpravidla sociálních, prostě nestačí finance státu, kraje, města/obce na to, aby mohly být realizovány všechny prospěšné projekty a vhodné činnosti. V takovou chvíli nastupuje solidarita občanů, jíž český národ vytrvale potvrzuje. Však formát dárcovských SMS má původ v ČR.
Z tohoto typu štědrosti se nevymyká ani Šumpersko, které v předchozích týdnech ukázalo svou přívětivou tvář a v různých sbírkách a na charitativních akcích dalo dohromady nějakých pár set tisíc korun. Podle očekávání nejúspěšnější, protože největší, byla Tříkrálová sbírka. V povánočním období se mezi obyvateli okresu Šumperk vybralo přesně 2 469 311 Kč, což je fantastické číslo. Pojďme si zatleskat.
Jen nám jaksi pořád nejde na rozum ta dvojí tvář našeho národa. Na jednu stranu štědré a otevřené srdce vůči potřebným, na druhou stranu jistá míra pochybností a závisti vůči úspěšným. Tohle ale neplatí u čtenářů positivSU, to je jisté!