Stavba obchvatu Bludova je blíž

05.02.2019

Že je kvalitní dopravní síť alfou a omegou prosperity země, je zaříkávadlo většiny předsedů vlád ČR. Že to tak v reále nevypadá, je věc druhá. Teď se však zdá, že důležitý obchvat Bludova je o něco blíž. Stavba, která dle posledních plánů měla být zahájena v roce 2017, má šanci na rozběhnutí, to papírové, ještě letos. Kopnout by se mohlo ve 2021. Ředitelství silnic a dálnic se daří vykupovat pozemky, podle jeho zástupce se bude tento rok žádat o vydání stavebního povolení. Víme, pořád je to cesta trnitá, ale občanům Bludova svítá naděje.
Nová čtyřproudová silnice dlouhá 5,6 km má zcela obejít Bludov, obchvat totiž ve směru od Zábřehu začne v Postřelmově, obejde Bludov a automobily přivede do Šumperku na rondel v průmyslové zóně. Stát to má necelé 3,5 miliardy korun a nemusíme si říkat, jak moc by tohle přispělo k bezpečnosti a kvalitě života v Bludově.
Budeme doufat hlavně v to, že nepřijdou žádné komplikace, jak je u dopravních staveb vcelku normální a bludovský kopec coby jedno z nejnebezpečnějších míst v kraji zmizí z map.
Nechceme provokovat tím, že na stole je už i vize protažení dálnice z Mohelnice až do Šumperku. Když to před cca čtyřmi lety kreslili, optimisté tuhle možnost viděli na rok 2026.

Foto (zdroj): Ředitelství silnic a dálnic