Sociálně zodpovědný Zábřeh

29.04.2019

Charita Zábřeh už mnoho let působí ve zdejší sociální sféře a koná mnoho dobra, jde-li o domácí zdravotní péči, mobilní hospicovou péči, velmi žádaná je její pečovatelská služba, aktivní je chráněná dílna Palonín a mnoho dalších aktivit.
Protože jde o neziskovou společnost, která je hodně závislá na vnější pomoci, musíme Zábřežany poplácat po rameni za to, jak se postavili k veřejné sbírce. Ta dává příležitost projevit svoji sociální zodpovědnost všem lidem, kteří mají srdce na správném místě a chtějí pomoci starým, nemocným nebo hendikepovaným lidem.
V případě poslední materiální sbírky se mezi lidmi ze Zábřežska vybralo na osm tun materiálu! Ten tvořilo zejména oblečení, deky a povlečení, hračky a užitková elektronika. Nadšená Charita Zábřeh byla příjemně překvapena, část sesbíraných věcí nabídla i jiným sociálním subjektům působícím v našem regionu.
Tahle pozitivní zpráva ukazuje, že naši lidé jsou velmi uvědomělí a dokáží se podílet na zkvalitnění života lidem, kteří na tom nejsou z různých důvodů tak dobře.