Sjednocení propagace našich hor

09.01.2019

Bohatstvím našeho regionu, které možná ještě ani neumíme docenit, je "obyčejná" voda. Počkejte za 10, 20 let, jak velkým magnetem Šumperska se voda stane. O čem už jsme ale přesvědčeni úplně všichni, že je pro náš region zásadní, jsou naše krásné hory - Jeseníky.
Až se 17. ledna otevřou brány brněnského výstaviště, kde začne mezinárodní veletrh cestovního ruchu Regiontour 2019, setkají se jeho návštěvníci pouze s jedním stánkem propagujícím Jeseníky. Ptáte se, co je na tom pozitivního, že místo dvou stánků tam bude jeden? Inu, Jeseníky, jak známo byly doposud propagovány nějak Euroregionem Praděd (za Moravskoslezský kraj) a nějak Sdružením cestovního ruchu Jeseníky (za Olomoucký kraj). V takovém případě více je méně, protože návštěvníci našich hor vůbec nerozlišují, jestli právě lyžují v tom či onom kraji a chtějí na všech místech, ve všech propagačních materiálech apod. dostávat komplexní informace o Jeseníkách, Rychlebských horách a Králickém Sněžníku (za Pardubický kraj, s nímž se dohoda musí ještě dotáhnout).
Proto je fajn, že Michal Blaško za Euroregion Praděd a Tomáš Rak za Sdružení cestovního ruchu Jeseníky použili selský rozum a od teď se snaží propagaci Jesenicka a Šumperska spojit, aby incomingové agentury, cestovní kanceláře, individuální návštěvníci a další subjekty cestovního ruchu slyšeli jen jeden hlas lákající je k nám do jesenických hor.
Bravo pánové! Dořešte ještě ten Králický Sněžník a hurá do Brna na veletrh.

Foto (zdroj): Michal Klajban