Roztomilé home-made sýry ze Šumperka

21.07.2019

Myslíme, že pokud máte rádi dobré jídlo, musí se vám hrozně líbit informace z rodinné sýrárny Roztomilé sýry. Sýry jsou zde vyráběny jen tradičními postupy z kravského mléka, které tu zpracují do dvou hodin od nadojení a jediným používaným konzervantem je mořská sůl. Co chcete více dodávat?
Víme, slova bio, eko, farmářský apod. jsou trochu zneužita a zase v tom hrají roli velké řetězce, my dáváme palec nahoru všem poctivým výrobcům, kteří se s vášní a osobním zaujetím pouští do výroby 'domácích produktů' ve skromných podmínkách, často bez jakékoli automatizace, za použití jen prvotřídních suroviny, jako je to třeba v šumperské Roztomilé sýrárně Petry Roztomilé. Velmi širokou nabídku sýrů čerstvých i zrajících najdete v nabídce manufaktury, k tomu všechno s mnoha různými příchutěmi, třeba ořechů, oliv, medvědího česneku či papriky. Najdete tu sýry francouzského typu, sýry vhodné na gril, pomazánky ... vybere si tu každý, kdo nemá intoleranci na kravské mléko.
Všem těmhle malým byznysům prorokujeme ještě lepší zítřky, protože skupina Čechů, kteří dávají přednost kvalitě surovin a řemeslnosti zpracování, se s bohatnutím populace zvětšuje. Producenti home-made výrobků vydržte, trh vás potřebuje.

Foto (zdroj): archiv Roztomilá sýrárna