Rostoucí kvalita sociálních služeb na Šumpersku

07.02.2020

Občas s vámi mluvíme o tom, že svět nejsou jenom zdraví, mladí, úspěšní, svět jsou také nemocní, staří, chudí. A uvědomělá společnost se o takové umí postarat. K jedněm z nejlepších v tomto starání patří Charita Česká republika, která má svoji pobočku i v Šumperk.
Charita Šumperk pokrývá pestrou škálu sociálně-zdravotních služeb, s nimiž na Šumpersku operuje. Z roku 2020 uběhl sotva měsíc, a šumperská Charita už pokřtila tři nová auta, jimiž bude obsluhováno zejména Hanušovicko. Bílé Dacie budou sloužit pečovatelské službě a osobní asistenci. V rámci modernizace vybavení došlo i na nákup tabletů, notebooků, mobilních telefonů...
Druhou akcí stojící za zmínku je rozběhnutí další etapy výstavby zázemí pro provoz mobilní hospicové péče v Jeremenkově ulici v Šumperku. Jak možná víte, místní charita má za jednu z priorit - poskytování paliativní péče nemocným a umírajícím přímo v jejich domácím prostředí. V souvislosti s prodlužováním průměrného věku dožití bude růst potřeba takových služeb. Nové prostory, které v sídle Charity Šumperk vzniknou, nabídnou kompletní zázemí obětavému personálu včetně ambulantního lékaře. Nepůjde o pobytové zařízení, lidé z charity budou pracovat převážně v terénu, přesněji řečeno v domácnostech nemocných lidí.

Foto (zdroj): archiv město Šumperk