Rok positivSU s rodačkami a rodáky okresu Šumperk

31.12.2020

Chtělo by se otočit kouzelným prstenem, aby byl tenhle rok už za námi, jenže ono to nechodí tak, že úderem půlnoci se něco změní. S pandemií budeme bojovat i příští rok, ale jestli je očkování proti covid-19 nejrychlejší cestou k návratu do normálu, pak v Americe jde do finální fáze testování další vakcína, už pátá. A jestli tohle nepřinese zlom, pak můžeme posloužit alespoň výčtem několika lidí se zdejšími kořeny, co dělají svět lepším či krásnějším koronaviru navzdory.
Teď nad ním visí dopingový mrak, každopádně v lednu šokoval loštický cyklokrosař republikovým titulem. To světový medailista Karel Rašner se stal sportovcem roku v Zábřeze a mohelnická Jana Hamplová zase Právničkou roku. Šumperský Drak Tomáš Pospíšil pomohl hokejovému Litvínovu udržet si extraligovou příslušnost. Věděli jste, že z Mohelnice pochází uznávaný módní návrhář Luděk Hanák? O titul Žena regionu 2020 se ucházela Andrea Snopková, zakladatelka kosmetické firmy SNOPEK Biokosmetika. Vědec a byznysmen se šumperskými kořeny Jakub Schůrek šéfuje biomedicínské firmě Aiomica. Kdo máte maličké dítě nebo o tom uvažujete, mrkněte na Eli hand made, nosítka od Elišky Matějčkové z Libiny. Jsme nadšení z české vědecké diplomatky v Izraeli, Delany Mikolášové, která se narodila v Hanušovicích. To krajskou knihovnicí se stala Lenka Drechslerová z rapotínské knihovny. Ostatně ze stejného Rapotína je bikerský talent Mikuláš Nevrkla. Třetí v republice mezi podnikavými ženami skončila Lenka Bláhová, co vyrábí lyofilizované potraviny. Hereckou Thálii získal šumperský Petr Štěpán. A Míša s Filipem zde otevřeli první bezobalovou Šumperskou Špajzku.
Nemůže nikdo říct ani půl slova, že by okres Šumperk nebyl vidět a slyšet.
Užijte si dnes toho speciálního Silvestra, takový už nikdy nebude ;-)

#positivsu #novyrok #silvestr2020 #rok2021 #konecroku #365dnu #roknasumpersku #sumpersko #zabrezsko #mohelnicko #okressumperk #uspesnilide #inspirace #motivator