Republikové úspěchy zábřežských mažoretek

15.09.2020

Řekněte nám, co je nejvíc, než když můžete psát o radosti dětí? V takovou chvíli je úplně jedno, o jaký úspěch jde, jakmile je tam úsměv, štěstí, satisfakce, není co řešit.
Představujeme si, že přesně tyhle momenty o víkendu prožily holky ze sportovního týmu DREAM Zábřeh, které absolvovaly jeden z vrcholů sezóny - Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.
Zábřežským mažoretkám se podařilo vybojovat kompletní sadu medailí a to několikanásobně. Tak například bronz mají kadetky Adéla Večeřová, Adriana Jakešová a Kateřina Cygrýdová, druhou příčku vybojovaly Holky Vesmírný Anežka Večeřová, Adéla Trávníčková, Romana Žandová, Ema Kubíčková a Klaudie Spíchalová, stejného úspěchu (stříbra) dosáhly grafiťačky Pecka ve složení Veronika Baklíková, Julie Franková, Agáta Bartošová a Eliška Večeřová, nejcennější zlatý kov se houpá na hrudi tria Malý Princ (Ema Kubíčková, Nela Unzeitigová, Klaudie Spíchalová) a Nela má 1. místo ještě mezi sólistkami. Nemalý podíl na těchto dětských úspěších mají také trenéři holek, Filip Rossler a Dalibor Gacho.
Co my, nesporťáci, určitě oceníme, že holky na závodech mákly a úspěch přišel. Jenže jenom naše mažoretky, jejich trenéři a doufáme jejich rodiče ;-) vědí, jaká dřina k těm titulům vedla. A ono to má dopad i na budoucnost těch děvčat. Pracovitost, kterou si teď osvojují, jednou využijí i v další nemažoretkové kariéře.

Foto (zdroj): DREAM Zábřeh