Rejchartické Andělárium

09.04.2019

Jeseníky jsou velmi zajímavý turistický cíl, ale pokud jde o letní a zimní hory, mají v ČR mnoho konkurentů. Proto na sobě musí pracovat, být aktivní marketingově, ale hlavně musí budovat atraktivity, za kterými sem budou lidé jezdit.
S těmi nejryzejšími cíli se začalo v roce 2013 o přízeň návštěvníků ucházet Andělárium https://www.andelarium.cz/, neboli galerie velkých dřevěných andělů na louce u kostela sv. Michala v Rejcharticích. Originální nápad, díky němuž se obec dostala do hledáčku nejen obyvatel Šumperska, ale brzo se octla i v itinerářích turistů přijíždějících do Jeseníků zvenčí.
Na začátku bylo sochařské sympozium, kdy se do Rejchartic sjeli sochaři, aby z kmenů zdejších stromů vytesali obří dřevěné anděly. Od té doby jde o každoroční tradici (třetí týden v červenci), kdy pod rukama šikovných řezbářů vznikají andělské postavy. Ty pak zdobí nejen rejchartickou louku, ale některé z nich jsou rozmístěny po Andělské stezce, což je turistická trasa z Rejchartic do Šumperku.
Tyhle projekty jsou přesně ty nadčasové, kdy regionu přináší turistickou atrakci, která je v ČR unikátní, tvoří dílo s uměleckou hodnotou, do jejíž tvorby zapojujete lokální lidi a k tomu všemu návštěvníky držíte venku v přírodě, v prostředí překrásných Jeseníků.
Palec nahoru všem, kteří u zrodu a fungování Andělária byli a jsou.

Foto (zdroj): Andělárium