Působivá koronavirová komunikace Zábřeha

25.03.2020

Ono se pořad mluví o lidech v první linii, na nichž teďka stojí fungování okresu Šumperk v karanténním režimu. Ale přijde doba, kdy i pomyslná "druhá linie", tedy obyčejní lidé, začne úpět pod tíhou těch vleklých opatření. Vždyť mnozí zaměstnanci sedí doma na 60 % mzdy, spousta podnikatelů má denní tržby 0 Kč, děti nemají pevný školní režim a na čerstvém vzduchu toho nikdo moc nepobydeme.
Takříkajíc pro obě skupiny je šita 'koronavirová komunikace' města Zábřeh. Jednou se tyhle aktivity možná dostanou do P.R. manuálů městských a obecních úřadů, kdoví ;-) Takhle se povzbuzují spoluobčané, takhle se šíří sounáležitost a dobrá nálada.
#zabrehnosirousku aneb přehlídka fotek Zábřežáků v rouškách dostává pod nepřímý tlak všechny ty, kteří by to snad chtěli po venku zkusit bez zakrytých úst.
Děkujeme potleskem - sobota 20:00 hod. a takřka celým Zábřehem se rozezněl potlesk symbolicky směřovaný jako poděkování zdravotníkům, hasičům, policistům a všem z 1. linie.
Videozdravice regionálních osobností směřované lidem žijícím v Zábřeze. Mluvčí radnice Lucie Mahdalová poprosila známé postavy ze zábřežského sportovního, kulturního a společenského života, aby namluvily krátké pozitivní vzkazy, jimiž město prokládá seriózní koronavirové zpravodajství na městském facebookovém profilu. Vidět a slyšet jste mohli třeba O5 a Radeček, levandulového krále Lukáše Drlíka, triatlonistu Davida Jílka a jiné.
Pobavilo, i socha Jana Eskymo Welzla na vlakovém nádraží má roušku :-)

Foto (zdroj): město Zábřeh