Probio lídrem bezobalového prodeje potravin

19.01.2019

Speciálně my na Šumpersku, patřícím i v rámci republiky k jednomu z nejlépe recyklujících okresů, bychom snadno mohli podlehnout dojmu, že plasty máme pod kontrolou. Ale pohled na světová čísla nás musí vytrhnout z klidu. Přibližně 40 % plastových věcí použijeme jen jedenkrát a vyhodíme je.
A protože už začíná být problém tříděný odpad za celý okres udat firmám, které se využitím třeba recyklovaných plastů zabývají, stává se téma bezobalových obchodů dosti žhavým.
Největší producent bio potravin, staroměstské PROBIO, bude patřit i k lídrům bezobalového prodeje potravin. Ve spolupráci s českou technologickou společností Miwa, která se zabývá prodejem potravin bez obalu, bude Probio balit svoje výrobky do kapslí značky Miwa. Ty pak poputují do prodejen zejména zdravé výživy po celé ČR, v nichž se bezobalovému prodeji daří nejlépe. Takže na mnoha místech republiky půjde do vlastního sáčku koupit obiloviny, luštěniny, müsli, různá semínka aj.
Ovšem, že do hyper a super marketů tohle dorazí bůhví kdy, i když český startup MIWA už má i bezobalové řešení pro řetězce. Držíme palce všem zdejším prodejnám, které se do bezobalu pustí, držme palce Probio, ať je tohle testování úspěšné.