Připrav se na život s TDK

17.04.2019

Pro šumperský pracovní trh je super, že jsou tu velké korporace, regionální šampioni i malé firmičky. Jednak se mohou vzájemně inspirovat a za druhé jejich přetahovaná o pracovníky zkvalitňuje personální politiku každého z nich. Profitují z toho lidé ze Šumperska.
Jedním z lídrů, pokud jde o péči o zaměstnance, je bezesporu šumperské TDK. Jak to v globálních firmách bývá, národní pobočky přebírají v rámci korporátu základní parametry personalistiky, ale schopná HR oddělení pak dokáží významně upravit třeba práci s talenty, výčet zaměstnaneckých benefitů a vylepšit tak atmosféru uvnitř firmy.
Tak třeba zdejší TDK dost intenzívně pracuje s vysokoškoláky, pro něž má hned dva programy. Studenti technických VŠ se mohou zapojit do placené praxe ve firmě, s čímž je spojený mentoring manažery TDK. Nebo se aktivní vysokoškoláci mohou přihlásit s vlastním nápadem, který pak pod vedením pracovníků firmy mohou v rámci projektu připravit k realizaci. Jen dodáváme, že TDK pomáhá studentům i se zpracováváním bakalářských a diplomových prací, nejlepší i finančně ohodnocuje.
Se středoškoláky se TDK rovněž snaží pracovat, když studentům s technickým zaměřením umožňuje vyzkoušet si pracovní pozici seřizovače formou placené praxe. To nám tedy přijde skvělé, že ještě coby student máte možnost si takhle osahat své možná budoucí zaměstnání.
Na příkladu TDK je zjevné, že pracovat s mladými je nevyhnutelné a koneckonců pro obě strany výhodné. Lze předpokládat, že z účastníků podobných kurzů, projektů a praxí pak vzejdou loajálnější zaměstnanci.