Přínos pro kulturu na Šumpersku

27.12.2019

Už rok se snažíme přinášet pozitivní zprávy z okresu Šumperk, které vás mají přesvědčovat o tom, že opravdu žijete na skvělém místě. Ano, v dnešní době se hodně těch kladně vnímaných věcí točí kolem peněz. My si ale myslíme, že nejen materiálnem živ je člověk. Ono i kulturní bohatství, jakkoli to sousloví chápete, dodává Šumpersku na atraktivnosti.
Tohle ví i Olomoucký kraj, který každoročně vyhlašuje ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, v nichž už historicky bodovalo několik lidí z okresu Šumperk. Připomeňme loni spisovatele a scénáristu Vladimíra Körnera a divadelní soubor Václav z Václavova. V minulých letech si ocenění převzali třeba herec a režisér Miroslav Krobot, klarinetista a vedoucí kapely Old Time Jazzband Jiří Sedláček z Loučné nad Desnou, scénárista a režisér Lubomír Hlavsa a taky třeba šumperské vlastivědné muzeum za expozici Lovecko-lesnického muzea na zámku Úsov, a taky Dechový orchestr Sempre Zábřeh.
A po vás by se teď chtělo popřemýšlet, jestli kolem sebe nevidíte někoho, kdo by si Cenu Olomouckého kraje za kulturu nezasloužil dostat za rok 2019. Hledá se osobnost za celoživotní přínos, hledá se výjimečný počin roku, udělovat se bude taky cena veřejnosti. Podívejte se na tenhle link, najdete tam potřebné instrukce.