Přinášíme důkazy o podnikavosti na Šumpersku a Zábřežsku

15.01.2021

Moc fandíme všem místním výrobcům, kteří si tolik zakládají na tom, že jejich produkty vznikají tady na Šumpersku a Zábřežsku, že mají na prvním místě kvalitu a lokálnost surovin, a že se při tom všem snaží být ještě co nejohleduplnější k životnímu prostředí. Koneckonců právě splnění těchto atributů je vstupenkou do katalogu regionálních výrobků, služeb a zážitků, jež jsou certifikovány značkou Jeseníky - originální produkt. Pro nás jako spotřebitele je známý fialový zvoneček zárukou toho, že daný výrobek je takříkajíc 'mejd in Yeseniky'.

Dovolte nám představit alespoň pár dobrých příkladů šikovnosti, podnikavosti a kreativity, jíž najdeme v tomhle regionu dost a dost. Právě vyšel aktuální katalog regionálních produktů, pojďme nahlédnout do jeho obsahu.

V přehledu nechybí třeba Olga Gřundělová se Staroměstskými trubičkami, zastoupeny jsou sýry a mléčné výrobky ze Zemědělského družstva Jeseník, paštiky a nakládané věci ze zábřežské Via Delicia, marmelády značky Z darů jesenických hor, ovčí a kravské sýry z Brníčka, také Jesenická bylinná od Kyla Bairnsfathera, bezlepkové mlýnské výrobky PROBIO, piva z velkolosinského pivovaru Zlosin, úspěšné jesenické Šípkové víno...

Nečekáme, že tahle nabídka zcela nahradí vaše obří nákupy v obchodních řetězcích, ale určitě může přinést nové chutě do vašeho stravování. Hřát může jistě i vědomí, že tímhle nákupem podporujete místní ekonomiku.

Katalog Jeseníky - originální produkt si stáhněte na našem webu, určitě se bude hodit.

#jeseniky #sumpersko #okressumperk #jesenikyoriginalniprodukt #lokalniprodukt #madeinjesenicko #certifikat #mistniprodukt

V úterý jsme se zúčastnili křtu druhého dílu kreativního katalogu hanácké metropole Olomouc, na který nás pozvala vydávající Univerzita Palackého (UPOL), ale smysl naší účasti byl o něco významnější než pouhý přípitek.

Když je tu ten návrat na restaurační zahrádky, dovolili bychom si malinko namotivovat ty z vás, kteří jsou patrioty i pokud jde o pivní značky. Chápeme, že chtít po pivním národu něco jako loajalitu je věc troufalá, leč v případě hanušovické HOLBY je opakovaně potvrzeno, že se za náklonost k tomuto pivo rozhodně nemusíte stydět.

Pakliže je vaše automobilová značka zosobněním vozidel s perfektními jízdními vlastnostmi zejména v zimních podmínkách, není divu, že si pro pořízení produktových fotografií vyberete naše hory.

Rádi bychom sledovali rozšiřující se počet firem z okresu Šumperk figurujících v nejrůznějších žebříčcích, ale jsme realisté, proniknout mezi top rodinné podniky Česka vyžaduje roční tržby přes 200 milionů korun, to už není úplná legrace.

Uživit planetu možná bude jedna z největších výzev lidstva, klíč k úspěchu dost významně drží všechny možné zemědělské výzkumné ústavy, mezi nimiž má Šumperk jedno důležité zastoupení. Jde o společnost AGRITEC, jejíž divize plant research se zabývá výzkumem zemědělských plodin, v nichž jde o šlechtění rostlin tak, aby byly například odolnější proti...

Je to hraniční, předložit vám tady text dost přímočaře propagující pití piva, ale podívejte se na to, Češi vloni vypili nejméně piva od šedesátých let minulého století, a to my si tedy vykládáme jako negativní ekonomický ukazatel. A i když tušíme, že 135 litrů na hlavu jde dost významně na vrub pandemie, musíme trochu bít na poplach, protože...