Příležitost pro podnikavé Šumperany bez práce

20.03.2020

Bude to znít divně, ale možná právě teď je ta správná chvíle dát si dohromady nějaký kloudný podnikatelský záměr a do jeho realizace se po odeznění koronavirových opatření pustit?
Kdo by to tak viděl, dostane od nás doporučení zapojit se do projektu 'Podnikání na zkoušku', jehož třetí kolo na Šumpersku spustilo Business and Employment Co-operative družstvo (BEC). Má to tedy pár zásadních podmínek. Musíte aktuálně být nezaměstnaný a v hlavě přitom nosit nějaký podnikatelský nápad. Třeba máte zajímavého koníčka, kterého by šlo překlopit na regulérní byznys. Podnikání na zkoušku je to.
První výkop je jednoduchý - sedněte k počítači a napište motivační dopis, připíchněte k němu životopis a obojí zašlete na e-mail info@bec-coop.cz. Pokud váš nápad bude dávat smysl, zúčastníte se kurzu podnikání, v jehož průběhu si rozpracujete svůj podnikatelský plán a to tak, aby třetím krokem mohlo být reálné otestování jeho životaschopnosti. Stanete se placeným podnikatelem, po dobu 6 až 12 měsíců budete mít zajištěn příjem a budete moci doladit svůj záměr, kdy se definitivně odstřihnete od BEC a dál budete stoprocentním živnostníkem.
Nepřijde vám to jako slušná příležitost? Protože jestli je něco vážně kritického na rozjezdu podnikání, je to ten první cca půlroku až rok, kdy jen makáte a příjmy nemáte skoro žádné. Pokud to vidíte podobně někdo z vás, kteří jste aktuálně bez práce, zkuste to. Přihláška je tady