Porovnejte stav okresu Šumperk od roku 1985 do 2020

21.04.2021

Jsme hluboce přesvědčeni, že se lidstvo, světe div se, včetně Šumperska, posouvá kupředu. Navzdory nekončícímu přívalu komplikací, jsou všechny dlouhodobé trendy a klíčové ukazatele pozitivní, křivky grafů jdou prakticky neustále nahoru.

Neuškodí občas vytáhnout hlavu nad každodenní starosti a podívat se na okres Šumperk z výšky. Rovnou ze satelitu, jako to dělá technologický gigant Google ve své mapové aplikaci Earth. Vývojáři dali dohromady tisíce snímků, aby nám umožnili podívat se na náš okres v časosběrné sérii snímků od roku 1985 do roku 2020.

Na tomhle linku se můžete hodně zblízka podívat na proměnu našeho regionu. Určitě si všimnete změny hranic lesa a zaregistrujete měnící se zastavěnou plochu měst a obcí. Možná i zavzpomínáte, kde všude jste během těch 35 let byli, no a snad si uvědomíte, že ten náš Šumperk či Zábřeh máte vlastně rádi, taky proto, že je to fakt zelený kus Česka.

Pochopitelně na Google Earth je možné si prohlédnout jakékoli místo na naší planetě, třeba pokud vás zajímá rozvoj měst, tání ledovců nebo vás fascinuje pohled na vodní plochy.

Foto (zdroj): Google Earth