Pojízdný barbershop druhý na soutěži studentských podnikatelských nápadů

18.01.2021

Nikdy není pozdě se s vámi podělit o měsíc starý úspěch studentů šumperské SŠ železniční, technické a služeb, kteří se přihlásili do soutěže Soutěž a podnikej. Ta se snaží po celé republice vyhledávat středoškoláky mající v hlavě nápad anebo už na stole konkrétní projekt stojící za překlopení do reálného byznysu.

Ze školy se do krajského kola, jež dozorovalo Inovační centrum Olomouckého kraje, přihlásily dva týmy, přičemž vyučená kadeřnice a aktuálně studentka nástavbového studia Aneta Filipová si se svým Pojízdným barbershopem odnesla úžasné 2. místo. To už může být solidní nakopnutí Anetina budoucího byznysu. Druhý tým šumperské školy ve složení Kristýna Peroutová, Adéla Sikorová a Ondřej Kačírek si za svůj nápad Výstřel do tmy odnesl čestný diplom. Výstřel do tmy má být designová kavárna pro náročné zákazníky ze Šumperka. Těšte se!

Oběma soutěžním myšlenkám držíme palce, ať dojdou k naplnění, ale jsme si jisti, že i kdyby ne, udělali studenti velmi cenou zkušenost, kterou v budoucnu zúročí.

#soutezapodnikej #inovaceok #inovacnicentrumolomouckehokraje #krajskekola #podnikatelskasoutez #stredniskolazeleznicnitechnickaasluzeb #sumperk #pojizdnybarbeshop #vystreldotmy

Foto (zdroj): archiv Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk

V úterý jsme se zúčastnili křtu druhého dílu kreativního katalogu hanácké metropole Olomouc, na který nás pozvala vydávající Univerzita Palackého (UPOL), ale smysl naší účasti byl o něco významnější než pouhý přípitek.

Když je tu ten návrat na restaurační zahrádky, dovolili bychom si malinko namotivovat ty z vás, kteří jsou patrioty i pokud jde o pivní značky. Chápeme, že chtít po pivním národu něco jako loajalitu je věc troufalá, leč v případě hanušovické HOLBY je opakovaně potvrzeno, že se za náklonost k tomuto pivo rozhodně nemusíte stydět.

Pakliže je vaše automobilová značka zosobněním vozidel s perfektními jízdními vlastnostmi zejména v zimních podmínkách, není divu, že si pro pořízení produktových fotografií vyberete naše hory.

Rádi bychom sledovali rozšiřující se počet firem z okresu Šumperk figurujících v nejrůznějších žebříčcích, ale jsme realisté, proniknout mezi top rodinné podniky Česka vyžaduje roční tržby přes 200 milionů korun, to už není úplná legrace.

Uživit planetu možná bude jedna z největších výzev lidstva, klíč k úspěchu dost významně drží všechny možné zemědělské výzkumné ústavy, mezi nimiž má Šumperk jedno důležité zastoupení. Jde o společnost AGRITEC, jejíž divize plant research se zabývá výzkumem zemědělských plodin, v nichž jde o šlechtění rostlin tak, aby byly například odolnější proti...

Je to hraniční, předložit vám tady text dost přímočaře propagující pití piva, ale podívejte se na to, Češi vloni vypili nejméně piva od šedesátých let minulého století, a to my si tedy vykládáme jako negativní ekonomický ukazatel. A i když tušíme, že 135 litrů na hlavu jde dost významně na vrub pandemie, musíme trochu bít na poplach, protože...