Pojízdný barbershop druhý na soutěži studentských podnikatelských nápadů

18.01.2021

Nikdy není pozdě se s vámi podělit o měsíc starý úspěch studentů šumperské SŠ železniční, technické a služeb, kteří se přihlásili do soutěže Soutěž a podnikej. Ta se snaží po celé republice vyhledávat středoškoláky mající v hlavě nápad anebo už na stole konkrétní projekt stojící za překlopení do reálného byznysu.

Ze školy se do krajského kola, jež dozorovalo Inovační centrum Olomouckého kraje, přihlásily dva týmy, přičemž vyučená kadeřnice a aktuálně studentka nástavbového studia Aneta Filipová si se svým Pojízdným barbershopem odnesla úžasné 2. místo. To už může být solidní nakopnutí Anetina budoucího byznysu. Druhý tým šumperské školy ve složení Kristýna Peroutová, Adéla Sikorová a Ondřej Kačírek si za svůj nápad Výstřel do tmy odnesl čestný diplom. Výstřel do tmy má být designová kavárna pro náročné zákazníky ze Šumperka. Těšte se!

Oběma soutěžním myšlenkám držíme palce, ať dojdou k naplnění, ale jsme si jisti, že i kdyby ne, udělali studenti velmi cenou zkušenost, kterou v budoucnu zúročí.

#soutezapodnikej #inovaceok #inovacnicentrumolomouckehokraje #krajskekola #podnikatelskasoutez #stredniskolazeleznicnitechnickaasluzeb #sumperk #pojizdnybarbeshop #vystreldotmy

Foto (zdroj): archiv Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk

Tlak spotřebitelů na to, aby obchodní řetězce nebyly jen obyčejnými prodejními místy v poslední době sílí. Pozornost zákazníků je upírána například na zastoupení českých, a ještě lépe lokálních produktů v regálech, řeší se uhlíková stopa prodávaného zboží, baví se o plýtvání s potravinami, sleduje ekologické chování prodejce a tak.

Už od roku 1984 se v Hanušovicích vaří pivo pojmenované po jednom z vrcholů Jeseníků - Šerák. Doby, kdy tohle pivo bylo prakticky ve všech zdejších hospodách je pryč, dávno musí hanušovický pivovar soutěžit s českou i světovou konkurencí, a ono to vždycky přispívá k růstu kvality.

135 je hodnota ukazující roční průměrnou spotřebu piva v litrech za rok, na kterou Češi spadli v pandemickém roce 2020. Za poslední léta jde nahoru popularita řemeslně vařených piv z různě malých pivovarů, na což reagovali i větší pivovary.

Až budeme ve čtvrtek 23. září v šumperské Pikole křtít první kreativní katalog Šumperska a Zábřežska DESIGN kreativSU, jedním z představených aktérů bude i výrobce dětských knížek BUUK.
Dokonale sehraný tým kolem Tomáše Hurty dělající snovou práci, která dělá radost dětem v mateřských školách i dětem a rodičům doma. BUUK tvoří jedinečné knihy a...

Nejde říct nic nového k přírodní katastrofě, která zasáhla Hodonínsko a Břeclavsko. Jde jen zkusit pomoci. Ostatně vlnu české solidarity je úžasné pozorovat. Víme, že i ze Šumperska odchází spoustu peněz na vyhlášené sbírky.