Pojízdný barbershop druhý na soutěži studentských podnikatelských nápadů

Nikdy není pozdě se s vámi podělit o měsíc starý úspěch studentů šumperské SŠ železniční, technické a služeb, kteří se přihlásili do soutěže Soutěž a podnikej. Ta se snaží po celé republice vyhledávat středoškoláky mající v hlavě nápad anebo už na stole konkrétní projekt stojící za překlopení do reálného byznysu.

Ze školy se do krajského kola, jež dozorovalo Inovační centrum Olomouckého kraje, přihlásily dva týmy, přičemž vyučená kadeřnice a aktuálně studentka nástavbového studia Aneta Filipová si se svým Pojízdným barbershopem odnesla úžasné 2. místo. To už může být solidní nakopnutí Anetina budoucího byznysu. Druhý tým šumperské školy ve složení Kristýna Peroutová, Adéla Sikorová a Ondřej Kačírek si za svůj nápad Výstřel do tmy odnesl čestný diplom. Výstřel do tmy má být designová kavárna pro náročné zákazníky ze Šumperka. Těšte se!

Oběma soutěžním myšlenkám držíme palce, ať dojdou k naplnění, ale jsme si jisti, že i kdyby ne, udělali studenti velmi cenou zkušenost, kterou v budoucnu zúročí.

#soutezapodnikej #inovaceok #inovacnicentrumolomouckehokraje #krajskekola #podnikatelskasoutez #stredniskolazeleznicnitechnickaasluzeb #sumperk #pojizdnybarbeshop #vystreldotmy

Foto (zdroj): archiv Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk

Korporace jsou pod veřejným tlakem, aby dělaly víc pro ochranu životního prostředí. Zpravidla mohou, neboť mají přístup ke know-how a mají finanční prostředky na to, aby zelenaly. Koneckonců často plní funkci inovátorů svého oboru, od něhož se inspirují ti menší.

Poslední dobou k nám přichází zajímavé příležitosti, které reflektují to naše kapku složitější Šumpersko a svou náplní nám nabízí pomoc s dohnáním náskoku, který na nás mají vyspělejší regiony.

Přínos pro venkovskou krajinu, to je hlavní kritérium v soutěži Pestrá krajina, jíž už potřetí vyhlašuje Asociace soukromého zemědělství ČR. Pestrá krajina hledá sedláky, kteří dbají o krajinu daleko nad rámec svého hospodaření. Je pro nás velikou radostí, že ze šesti oceněných subjektů v rámci celé republiky, jsou hned dva z okresu Šumperk :-)

Velkolosinské lázně jsou patrně nejoblíbenějšími termálními lázněmi v Česku. Však je do nich v posledních letech hojně investováno. Svůj podíl na růstu popularity podhorských lázní přináší i rozsáhlý Thermal park.

Nemyslíme si, že větší spotřebu lokálních, potažmo českých potravin, jde zákazníkům nadiktovat zákonem, mnohem více věříme sice v pomalé, ale o to pevnější budování vztahů mezi spotřebiteli a producenty prostřednictvím kvality a férovosti.