Po kolejích směr Šumperk s vlaky ČD

14.01.2021

Jsme velcí příznivci otevřené soutěže soukromých subjektů, ať jde o cokoli. Na druhou stranu může být výhodné mít někdy jistotu dlouhodobou.

Tu teď mají na 10 let v kapse České dráhy na sedmi elektrických tratích Olomouckého kraje, kam spadá i spojení na ose Olomouc - Uničov - Šumperk. Tedy i Šumperané mají jednu dekádu jisté, že je zde budou vozit vlaky národního dopravce. Naštěstí ČD utěšeně investují do nákupu nových a modernizace stávajících vlakových souprav, standardem se stávají klimatizace, bezbariérové nástupy, wi-fi ... Klíčovými slovy pro moderní železnici jsou ekologičnost, bezpečnost a komfort, to všechno mají vlaky sjednané Olomouckým krajem na léta 2023 - 2032 obsahovat. Po dokončení elektrizace úseku Olomouc - Šumperk půjde dokonce o nejmodernější regionální trať v zemi, tam se bude RegioPanterům líbit.

Kraj do dopravní obslužnosti - železnici nevyjímaje, investuje stovky milionů korun. Tenhle kontrakt se okresu Šumperk dotýká kolejí od Zábřeha přes Šumperk až po Sobotín.

#ceskedray #regiopanter #olkraj #olomouckykraj #zeleznice #nadrazisumperk #nadrazizabreh #vlakem #elektrifikace #koleje

Foto (zdroj): Ventura35

Nejsme moc na fanfáry, spíše na poctivou práci, ale když se pracuje poctivě, tak ať jsou i ty fanfáry, no ne? Včera jsme si v šumperské kavárně Pikola udělali dostaveníčko s kreativními lidmi ze Šumperska a Zábřežska a ty fanfáry byly hlavně pro ně, protože jsme s nimi pokřtili jejich první katalog DESIGN kreativSU.

Máme rádi, když lidé mají sny a přejeme každému z nich co nejméně hrbolatou cestu k jejich splnění. To cesta šumperského filmaře a fotografa Honzy Barančíka zda se být poměrně přímočará, ale není to žádná protekce tam u toho nahoře, je za tím obyčejná pracovitost. Anebo si myslíte, že díky dronu, což je jeho hlavní pracovní náčiní, to má v...

135 je hodnota ukazující roční průměrnou spotřebu piva v litrech za rok, na kterou Češi spadli v pandemickém roce 2020. Za poslední léta jde nahoru popularita řemeslně vařených piv z různě malých pivovarů, na což reagovali i větší pivovary.

Až budeme ve čtvrtek 23. září v šumperské Pikole křtít první kreativní katalog Šumperska a Zábřežska DESIGN kreativSU, jedním z představených aktérů bude i výrobce dětských knížek BUUK.
Dokonale sehraný tým kolem Tomáše Hurty dělající snovou práci, která dělá radost dětem v mateřských školách i dětem a rodičům doma. BUUK tvoří jedinečné knihy a...

"Jeseníky jsou magické hory, chtěla bych jim věnovat víc knih", pronesla spisovatelka a překladatelka Markéta Pilátová, když se po několika letech života v Latinské Americe přistěhovala do Velkých Losin. Pardon, pro nečtenáře, mluvíme tady o velice plodné spisovatelce opakovaně nominované na prestižní literární ceny (Magnesia Litera, Cena J....