Po kolejích směr Šumperk s vlaky ČD

14.01.2021

Jsme velcí příznivci otevřené soutěže soukromých subjektů, ať jde o cokoli. Na druhou stranu může být výhodné mít někdy jistotu dlouhodobou.

Tu teď mají na 10 let v kapse České dráhy na sedmi elektrických tratích Olomouckého kraje, kam spadá i spojení na ose Olomouc - Uničov - Šumperk. Tedy i Šumperané mají jednu dekádu jisté, že je zde budou vozit vlaky národního dopravce. Naštěstí ČD utěšeně investují do nákupu nových a modernizace stávajících vlakových souprav, standardem se stávají klimatizace, bezbariérové nástupy, wi-fi ... Klíčovými slovy pro moderní železnici jsou ekologičnost, bezpečnost a komfort, to všechno mají vlaky sjednané Olomouckým krajem na léta 2023 - 2032 obsahovat. Po dokončení elektrizace úseku Olomouc - Šumperk půjde dokonce o nejmodernější regionální trať v zemi, tam se bude RegioPanterům líbit.

Kraj do dopravní obslužnosti - železnici nevyjímaje, investuje stovky milionů korun. Tenhle kontrakt se okresu Šumperk dotýká kolejí od Zábřeha přes Šumperk až po Sobotín.

#ceskedray #regiopanter #olkraj #olomouckykraj #zeleznice #nadrazisumperk #nadrazizabreh #vlakem #elektrifikace #koleje

Foto (zdroj): Ventura35

Jsme pro bezbřehé povzbuzování Šumperska v jeho snažení stát se lepším místem pro život, ale nezaškodí si občas obstarat zpětnou vazbu od někoho nezaujatého, kdo tady nežije, nevydělává, neutrácí, nezaměstnává a tak.

Vstupte do diskuze, jestli Jaromír Švejdík je renesanční člověk, protože nám se zdá, že jo. Dobrá, Leonardo da Vinci dal laťku hodně vysoko, ale zase v dnešním světě, kde je jednooborová specializace často nevyhnutelná, je Jaromírova umělecká univerzálnost taky trochu unikát.

Myslíme úplně vážně to, že větší propojení kreativní scény Šumperska může regionu pomoci i ekonomicky, třeba tím, že to vygeneruje více zakázek uvnitř samotného regionu anebo to pomůže zpropagovat zdejší tvůrčí lidi v rámci celé ČR. Posloužit k tomu mimo jiné má také první vydání katalogu kreativců DESIGN kreativSU. Do něj proniklo 10 subjektů,...

Náhoda, že se s tímhle tématem trefujeme na tři dny po volbách, jen to možná potvrzuje fakt, že politici do našich životů vstupují, ať jde o ty celostátní, lokální či krajské. Aktuálně se o vstup do životů, byť nepřímo, pokouší politici krajští a pokouší se o to jedním ze svých tří vlajkových projektů strategie rozvoje Olomouckého kraje, jež si...

Cyklistika je to, co poslední léta dělá Jeseníky jednou z nejatraktivnějších destinací Česka. Co nastartovaly Rychlebské stezky, pokračovalo rozvojem dalších bike center třeba v Koutech, Karlově, na Dolní Moravě, ve Vrbně... Pak přišel boom elektrokol a i zde Jeseníky reagovaly mezi prvními a dnes nabízejí možná nejkvalitnější pokrytí dobíjecími...