Po kolejích směr Šumperk s vlaky ČD

14.01.2021

Jsme velcí příznivci otevřené soutěže soukromých subjektů, ať jde o cokoli. Na druhou stranu může být výhodné mít někdy jistotu dlouhodobou.

Tu teď mají na 10 let v kapse České dráhy na sedmi elektrických tratích Olomouckého kraje, kam spadá i spojení na ose Olomouc - Uničov - Šumperk. Tedy i Šumperané mají jednu dekádu jisté, že je zde budou vozit vlaky národního dopravce. Naštěstí ČD utěšeně investují do nákupu nových a modernizace stávajících vlakových souprav, standardem se stávají klimatizace, bezbariérové nástupy, wi-fi ... Klíčovými slovy pro moderní železnici jsou ekologičnost, bezpečnost a komfort, to všechno mají vlaky sjednané Olomouckým krajem na léta 2023 - 2032 obsahovat. Po dokončení elektrizace úseku Olomouc - Šumperk půjde dokonce o nejmodernější regionální trať v zemi, tam se bude RegioPanterům líbit.

Kraj do dopravní obslužnosti - železnici nevyjímaje, investuje stovky milionů korun. Tenhle kontrakt se okresu Šumperk dotýká kolejí od Zábřeha přes Šumperk až po Sobotín.

#ceskedray #regiopanter #olkraj #olomouckykraj #zeleznice #nadrazisumperk #nadrazizabreh #vlakem #elektrifikace #koleje

Foto (zdroj): Ventura35

Jako den na podporu cestovního ruchu vyhlašujeme sobotu 5. června, každý pro to můžete udělat nějakou aspoň drobnost. Objednat si vstupenku na turistickou atrakci, zarezervovat si stůl v restauraci, koupit lokální výrobek..., a pak se podívat na pořad České televize 'Českem nejen za sportem'. V něm snowboardkrosařka Eva Samková a skikrosař Tomáš...

V úterý jsme se zúčastnili křtu druhého dílu kreativního katalogu hanácké metropole Olomouc, na který nás pozvala vydávající Univerzita Palackého (UPOL), ale smysl naší účasti byl o něco významnější než pouhý přípitek.

Když je tu ten návrat na restaurační zahrádky, dovolili bychom si malinko namotivovat ty z vás, kteří jsou patrioty i pokud jde o pivní značky. Chápeme, že chtít po pivním národu něco jako loajalitu je věc troufalá, leč v případě hanušovické HOLBY je opakovaně potvrzeno, že se za náklonost k tomuto pivo rozhodně nemusíte stydět.