Peloton Czech Tour projede Šumperkem

07.08.2020

Jeseníky jsou v cyklistickém světě už dávno etablovány jako perfektní místo pro silniční i horská kola, a silničáři je na hodně vysoké úrovni zakoušejí 2x ročně i závodně. Důležitým podnikem hlavně kvůli blížící se Tour de France je pro profesionální cyklisty Czech Tour, která včera odstartovala první ze čtyřech etap.
Ostřílený promotér Jaroslav Vašíček za pomoci Leopolda Königa na topovou akci přilákal hned 5 světových týmů (Bahrain McLaren, Sunweb, Jumbo Visma, Bora Hansgrohe a Michelton), které doplní další špičkové formace včetně elity z Česka. My jsme nejvíce zvědaví na Petra Vakoče, vítěze tohoto závodu z roku 2015, který se pořád ještě vrací po dva roky starém vážném zranění.
Důležité je, že peloton nabušených cyklistů ve dvou dnech prověří i asfalt na Šumpersku. Dneska při kvapíku směr cílový Uničov závoďáci prolítnou Mohelnicí a Lošticemi, mnohem silnější zážitky na Jeseníky si odnesou z královské nedělní etapy. To vyrazí z Mohelnice, nadšenci v okrese Šumperk pak mohou fandit podél cesty v Leštině, Bludově, Šumperku, Rapotíně, Velkých Losinách, Loučné..., můžou si při pohledu na "chrty" klepat na čelo při stoupání na Dlouhé stráně, z nichž sjedou na další stoupání na Červenohorské sedlo a pak hurá do Šternberku.
Věřte, že zážitek je to i pro necyklisty, doporučujeme si peloton někdo po trase vyčíhnout a zafandit.

Foto (zdroj): archiv Czech Tour