Pars nova zajímá kvalita zdejších středních škol

23.12.2020

Je logické a očekávatelné, že se v regionu nejsilnější firmy zapojují do věcí jdoucích za hranice jejich byznysu. Ačkoli kdy chcete s jistotou tvrdit, že to a to už není jejich byznys ;-)
Jeden z významných zaměstnavatelů Šumperska Pars nova, jinak výrobce a opravář kolejových vozidel, člen skupiny Škoda Transportation, má úzkou vazbu na Střední školu železniční, technickou a služeb, odkud se dlouhodobě rekrutují absolventi profesí, jež tahle strojírenská firma potřebuje.
Aby byla spolupráce školy a firmy ještě úspěšnější, zrekonstruovali v Parsu investicí přes 1 milion korun dílny pro studenty. To proto, aby z nich během střední školy vyrostli ještě větší profíci s ještě těsnějším vztahem k vystudovanému oboru, protože nejen Pars Nova, ale celé Šumpersko potřebuje šikovné řemeslníky, elektrikáře a elektromechaniky, svářeče, zámečníky...
Těmhle věcem se musí tleskat a musí se přát, aby škola šla technologicky a technicky tzv. s dobou a dokázala tak současnou mladou generaci připravovat na takový pracovní trh, jaký tady v letech 2030 a dále bude.

#parsnova #skodatransportation #sumperk #sumpersko #dualnivzdelavani #vzdelavani #stredniskola #stredniskolasumperk #stredniskolazeleznicnitechnickaasluzeb #remeslomazlatedno #okressumperk #budoucnost #generacez

Foto (zdroj): Škoda Transportation a.s.