Otevření nového bazénu v Šumperku se blíží

06.05.2020

Koronavirová opatření sehrají v nové éře plavání a vodní zábavy na Šumpersku jen epizodní roli, nicméně jejich vinou se zřejmě o něco odloží slavnostní otevření zásadně zrekonstruovaného krytého bazénu ve městě Šumperk.
Bez překvapení, s investicí asi 172 milionů korun je naprosto zřejmě, že to, co se otevře někdy na prahu léta případně později, bude něco diametrálně jiného, než když jste si tam smočili plavky posledně. Dominantou AQUAcentra bude stometrový tobogán, hlavní bazénová hala zaujme prostorností i prosklenou stěnou. Ta zejména v letních měsících vtipně propojí vnitřní bazén s venkovní relaxační zónou. To hlavní, dlouhý bazén a dětský cvičný bazén zůstaly, velkou novinkou je wellness s lázněmi a saunami.
V těchto dnech jdou do finále poslední práce na obkladech a dlažbě, velký bazén se bude brzo napouštět, aby se otestovala 100% funkčnost. Aktuálně to vypadá tak, že celý vodní areál bude veřejnosti otevřen někdy v průběhu července, ale samozřejmě bude záležet na tom, jak budou vláda, ministerstva či hygienici uvolňovat omezení. Ale to, že Šumperk bude mít krásný krytý bazén, už mu nikdo nevezme, i kdyby se otevřel až po prázdninách ;-)

Foto (zdroj): město Šumperk