OP Papírna součástí ekologicky uvědomělé skupiny delfort

22.11.2019

Společnost je dneska plná tématu ochrany životního prostředí. Klíčovým slovem aktivistů, ale i umírněnějších zodpovědných lidí je udržitelnost. A asi se shodneme všichni, že péče o planetu Zemi, ať jde o odpady, vodu, emise, zeleň..., je zásadní.
V ryzím kapitalismu jdou trošku proti sobě náklady na efektivní masovou produkci a náklady na ekologickou výrobu a je velikou výzvou pro globální společnosti, vyhovět "zeleným" zákonům, společenskému tlaku a pozornosti médií. Ovšem kdo to zvládne, ten bude king.
Králem ve svém oboru chce být i rakouská papírenská skupina delfort, do níž od roku 1997 patří i olšanská OP Papírna. Tenhle obor je dosti náročný na vodu a energie, a proto je pozitivní, když delfort chce být tvůrcem udržitelného papírenského průmyslu. Od momentu, kdy se k tomu přihlásil, už dokázal o celých 43 % snížit spotřebu vody, o 34 % zredukovat emise a třeba dosáhnout toho, že 37 % spotřebované energie pochází z obnovitelných zdrojů.
Je skvělé, že je toho olšanský závod součástí. Skupina je aktivní na rozvinutějších trzích, jakými jsou třeba Německo, Finsko či Velká Británie a tenhle fakt táhne v ekologickém chování nahoru i zdejší český závod.
Pokud jde o konkrétní produkty papírenského kolosu, tak z jeho fabrik odchází například ekologický potravinový papír thinbarrier®, dalším vkladem delfortu za lepší svět jsou papírová brčka Fiber Straw a papír Straw Wrap.
Jsme rádi, že se tyhle velké korporace snaží a jsem rádi, že je to téma i pro jejich lokální pobočky.