Online žíznivé okno do minipivovarů Zlosin a Welzl

03.04.2020

Mezi ty, kteří jediným rozhodnutí vlády přišli prakticky o 100 % příjmů, jsou malé pivovary, jejichž produkci nenajdete v regálech supermarketů. Tyhle pivovárky prodávají svá piva buď jen ve vlastní restauraci, případně jsou k dostání i v jiných podnicích či pivotékách. Ale ty všechny jsou teď uzavřeny.
Asi žádnému sládkovi se nechce uvařené pivo po pár týdnech vylít do kanálu, a tak ke slovu přichází kreativní podnikatelské myšlení sázející na bezbřehou lásku Čechů ke zlatavému moku. Lidé okolo pivovaru v Kytíne stojí za národní aktivitou 'Zachraň pivo', a ta už doputovala i k nám na Šumpersko. Nejméně na čtyřech místech okresu je vařeno čerstvé, nepasterizované, nefiltrované a dále chemicky neupravené pivečko, které je potřeba vypít, než se zkazí a některé minipivovary to dostane do problémů. Podle nám dostupných informací se Šumpersko může pochlubit Minipivovarem Kolštejn v Branné, Zámeckým pivovarem Albert ze Sobotína, velkolosinským Zlosinem a Pivovarem Zábřeh. U prvních dvou nevíme, ale každopádně Zlosin a Welzl Zábřeh už se pustili do "boje o vypití" či alespoň upití navařených zásob, rozhodně k tomu potřebují vaši pomoc.
Pojďme na věc, na jedno kliknutí nakupujete v online žíznivém okénku pestrou nabídku Zlosina zde, vybírat budete ze světlé 11 %, polotmavé 12 %, IPA 12 %, Stout 12 % a IPL 13 %. Pivovárek objednané pivo rozváží ve čtvrtek a pátek nebo si lze po dohodě vyzvednout. Co se zábřežského Welzla týče, tak jeho "e-shop" je tady a aktuálně můžete koupit a pomoci zachránit světlou 11 %, světlý Bitter 12,5 %, Stout 13 % a IPA 16 %. I zde platí rozvoz okolo komína či osobní odběr v pivovaru.
Tak lidi, jsme národ milující pivo, pojďme podpořit tu pivní pestrost, kterou na Šumpersku díky Zlosinu, Welzlovi, Kolštejnu i Albertovi máme. Děkujeme.